Osnovnošolsko prvenstvo

Štrbunk na zaključku ŠKL

Zavod ŠKL je neprofitna zasebna organizacija, ki deluje na področju šolskega športa in obšolskih dejavnosti, ki je letos v Lipici v začetku meseca junija 2023, organizirala zaključek tekmovanja v igri med dvema ognjema in tee ballom.

Osnovnošolski otroci iz cele Slovenije so se na osrednjem štadionu konjarne Lipica pomerili v igri med dvema ognjema in prilagojenim baseballom t.i. tee ballom.

Med odmori, ko otroci niso nastopali ali so čakali na naslednjo tekmo, pa so na deskah preizkušali igro štrbunk.

Prav lepo je bilo videti, ko so nekateri otroci pristopili in želeli pokazati svojim vrstnikom, da igro že poznajo, ali pa veselje otrok, ko so igro prvič spoznavali.

Čudovita izkušnja podajanja predstavitve igre tudi učiteljem, ki so z navdušenjem opazovali otroke pri metanju.

Se vidimo v Rogaški Slatini, 17. junija 2023, kjer bo ŠKL osnovnošolskim otrokom predstavljal olimpijske discipline. Štrbunk zveza Slovenije pa štrbunk.