Ostala tekmovanja - turnirji

Dan ZDA in štrbunk v OŠ Zagradec

V osnovni šoli Zagradec na dolenjskem smo se na povabilo vodstva odzvali in v okviru šolskega spoznavanja držav sveta, med ostalimi gosti predstavili Združene države Amerike.

Steve Telzerow je v glavnih in najpomembnejših podatkih predstavil svojo rodno deželo, njeno primerjavo s Slovenijo in njihove glavne simbole. Nato sta skupaj s Shawnom Wonderbough predstavila še dva “ameriška” športa in sicer štrbunk (cornhole) in baseball.

Otroci osnovne šole so imeli ob naši prisotnosti priložnost, da se preizkusiljo v obeh športih. Shawn je na zunanjem igrišču predstavljal ameriški baseball, Steve in Gorazd pa v notranjosti šole, na hodniku za otroke družabno igro štrbunk.

Na Štrbunk zvezi Slovenije, počasi pridobivamo izkušnje, kako igro približati dejavnostim osnovnih šol, kako igro vključiti v proces izobraževanja oz. iščemo skupne imenovalce vključitve igre, kot samostojni krožek ali del športne vzgoje.